Financie, Tech

Swatch chce po Samsungu 100 miliónov dolárov

Kórejská spoločnosť Samsung čelí ďalšej žalobe a tento krát ide o sto miliónov dolárov. Žalobu na Samsung podala švajčiarska hodinárska spoločnosť Swatch. Tá chce odškodnenie za zneužívanie jej dizajnu. Nejde pritom o samotné hodinky od Samsungu. Swatch požaduje odškodné za použitie dizajnu v ciferníkoch, ktoré sú dostupné cez Galaxy Store.

Swatch požadoval stiahnutie niektorých ciferníkov z obchodu pre podobnosť z ciferníkmi, ktoré používa práve Swatch. Samsung údajne reagoval podľa Swatch pomaly a navyše nijako nezabezpečil aby sa do obchodu podobné ciferníky dostali opäť.

Ako odškodné za použitie ciferníkov Swatch požaduje odškodné vo výške rovných 100 miliónov dolárov.

Všetko je možno inak

Swatch možno požaduje odškodné pre niečo úplne iné ako rýchlo a jednoducho zarobiť 100 miliónov dolárov. Už v minulosti sa totiž objavili informácie, že Swatch pripravuje vlastné chytré hodinky.

Otázne je na akom systéme budú chytré hodinky od Swatch založené. Či sa vydá cestou vlastného systému alebo sa napríklad spoľahne na ten od Google. Pravdepodobne však pôjde chytré hodinky od Swatch pripojiť k smartfónom s Androidom aj iOS.

Zanechať komemtár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

WPZOOM
Booking.com

Sledujte nás na Twitteri