Odporúčame, Slovensko, Správy, Svet

Pri páde lietadla v Etiópii zomreli 4 Slováci. Aj rodina poslanca Antona Hrnka

Pri páde dopravného lietadla Boeing 737 Max, ktoré letelo z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba do Nairobi zomrelo všetkých 157 ľudí na palube. Medzi obeťami nešťastia sú aj Slováci.

Lietadlo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines sa zrútilo krátko po štarte z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Piloti krátko po štarte požiadali o návrat späť na letisko pre bližšie nešpecifikované problémy.

Nové lietadlo Boeing 737 Max sa však šesť minúť po štarte zrútilo. Na palube bolo celkovo 149 cestujúcich a osem členov posádky. Na palube sa nachádzali ľudia celkovo z 33 krajín. Najviac obetí bolo z Kene a Kanady.

Štyria Slováci

Na palube letu ET 302 boli aj Slováci. Medzi potvrdenými obeťami sú štyria Slováci. Obete už potvrdilo aj Ministerstvo zahraničných vecí aj európskych záležitostí SR. Medzi obeťami je rodina poslanca Antona Hrnka a tiež humanitárna pracovníčka, ktorá cestovala do Kene.

Medzi obeťami sú aj manželka, syn a dcéra poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Antona Hrnka. Hrnko potvrdil ich prítomnosť na palube lietadla aj na svojom Facebooku.

Sústrasť rodine Antona Hrnka už vyjadrili aj najvyšší ústavný činitelia. Prezident Andrej Kiska zverejnil status na sociálnej sieti Facebook a rovnako aj predseda parlamentu Andrej Danko.

Sústrasť rodine už vyjadril aj bývalý premiér Róbert Fico. Sústrasť pozostalým vyjadril aj premiér Peter Pellegrini.

Poslednou štvrtou slovenskou obeťou tragického letu ET 302 by mal byť Danica Olexová, ktorá cestovala na návštevu projektov v Keni.

Lietadlo bolo nové

Lietadlo leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines bolo nové. Do prevádzky ho podľa agentúry Bloomberg uviedli iba v novembri minulého roka.

Piloti krátko po štarte hlásili problémy a žiadali o návrat naspäť na letisko. Rovnaký model lietadla Boeing 737 Max spadlo aj minulý rok v Indonézii. Pri nehode vtedy zomrelo 189 cestujúcich.

33 národností

Medzi obeťami je najviac občanov z Kene a Kanady. Na palube bolo 32 občanov Kene a 18 občanov Kanady. Deväť obetí pochádza z Kene a osem potom z Číny, Talianska a USA. Sedem obetí malo francúzske občianstvo a rovnako sedem pochádzalo z Veľkej Británie. Šesť obetí bolo z Egypta a päť obetí bolo z Nemecka.

Rovnako ako zo Slovenska tak aj z Indie boli štyria cestujúci letu ET 302. Tri obete boli z Ruska, Švédska a Rakúska. Dve potom z Španielska, Izraela, Maroka a Poľska.

Po jednej obeti boli z Belgicka, Džibutska, Indonézie, Írska, Mozambiku, Nórska, Rwandy, Saudskej Arábie, Sudánu, Somálska, Srbska, Toga, Ugandy, Jemenu, Nepálu a Nigérie. Jedna obeť použila pas OSN.

2 komentáre

  1. Pingback: Boeing 737 Max nesmie do vzduchu takmer po celom svete – bizCOOL.sk

  2. Pingback: Boeing 737 Max zostane na zemi dlhšie. Môže za to ďalšia chyba – bizCOOL.sk

Zanechať komemtár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

WPZOOM
Booking.com

Sledujte nás na Twitteri