Odporúčame, Slovensko, Správy

Silný vietor zasiahne západ a stred Slovensko

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnešnú noc výstrahu pred silným vetrom pre väčšinu územia Slovenska.

Západné a časť stredného Slovenska zasiahne túto noc silný vietor. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého a druhého stupňa pred silným vetrom. Výstrahy platia aj pre niektoré horské oblasti. Na niektorých miestach môže vietor dosiahnuť až silu víchrice.

Vietor

V okresoch západného a stredného Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 29 m/s (85 – 105 km/h) a priemernú rýchlosť okolo 16 m/s (60 km/h).

Väčšinu územia Slovenska túto noc môže potrápiť silný vietor.
Väčšinu územia Slovenska túto noc môže potrápiť silný vietor.

Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Vietor na horách

V okresoch stredného a časti západného Slovenska sa na horách vo vyšších polohách miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 38 – 44 m/s (135 – 160 km/h) a priemernú rýchlosť 25 až 29 m/s.

Silný vietor môže byť túto noc aj na horách.
Silný vietor môže byť túto noc aj na horách.

Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo).

Zanechať komemtár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

WPZOOM
Booking.com

Sledujte nás na Twitteri